مطالعه جدید در ارتباط با استفاده از سرم انسانی جهت تشخیص حمله قلبی

OurBlog

۲۸ مرداد ۱۳۹۵

مطالعه جدید در ارتباط با استفاده از سرم انسانی جهت تشخیص حمله قلبی |, , , , , ,

زمان انتشار   : ۱۲ آگوست ۲۰۱۶

منبع            : موسسه ملی علمی و تکنولوژی اوسان

لینک مربوطه  : https://www.sciencedaily.com/releases/2016/08/160812191029.htm

ترجمه          : سید عرفان ترکش

 

یک تیم تحقیق سنسور (محرک) جدیدی برای تشخیص سریع حمله قلبی در انسان به دست آورده است. بیماریهای قلبی در انسان هم برای مردان و هم برای زنان ممکن است منجر به مرگ گردد. بنابراین تشخیص سریع و قابل اعتماد در خصوص بیماریهای قلبی امری ضروری به نظر می­رسد.

این مطالعه جدید، با هدایت پروفسور جیسانگ یانگ[۱] در موسسه تکنولوژیک ملی اوسان[۲]  به یک سنسور(محرک) جدید جهت تشخیص حمله قلبی در انسان دست یافتند.

درواقع این یافته جدید یک ایمونوسنسور الکتریکی برای تشخیص دقیق سکته (آنفارکتوس) قلبی که نوعی از حمله قلبی است شناخته شده است که می­ تواند ظرف مدت ۱ دقیقه این بیماری را تشخیص دهد. این سیستم با اندازه­گیری سطح تروپونین قلبی (cTnl) و پروتئین دفع شده بوسیله عضلات قلب در داخل خون که منجر به حمله قلبی می شود، همراه است.

پروفسور جیسانگ یانگ اشاره می­کند که: « این ایمونوسنسور از روشهای متفاوتی نسبت به سایر سنسورها ساخته شده است.» وی می افزاید: « بعلت طراحی جدید این ایمونوسنسور، می­ تواند خیلی سریع سطح حمله قلبی را جهت شروع درمان بهتر تشخیص دهد».

بنابر یافته­ های این تیم تحقیقاتی، این ایمونوسنسور پتانسیل قابل توجهی برای استفاده بعنوان یک گونه متمایز پلتفورم حسی پروتئینی جهت امکانپذیری و یکپارچه سازی تشخیص پزشکی است.

یافته ­های این تحقیق در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ در مجله مسائل بیوتکنولوژی حسگرهای زیستی و الکترونیکی منتشر شده است. همچنین این تحقیق از طرف برنامه تحقیقات علمی پایه در موسسه تحقیقات ملی کره جنوبی، تاسیس شده توسط وزارت آموزش پشتیبانی شده است.

[۱] Prof. Jesung Jang

[۲] Ulsan

دیدگاه‌ها

  • مهدیمرداد ۲۸, ۱۳۹۵

    سپاسگزارم از مطالب تان

    پاسخ

تمامی حقوق این سایت برای بیمارستان بهارلو محفوظ می باشد طراحی سایت توسط فراکارانت